Sezóna 2018

11.11.2018

Záverečným pretekom šampionátu Czech Drift Series (CDS), ktorý niesol názov Transportprojekt Drift Challenge, sa na Masarykovom okruhu v Brne skončila pre Transportprojekt sezóna 2018 v driftovaní. Bol to náš prvý rok s turbom v BMW M3 E46, počas ktorého sme absolvovali 10 pretekov v zahraničí... z toho:

1., V rámci šampionátu CDS (4 zo 6 pretekov) sa v celkovom rebríčku jazdcov kategórie PRO umiestnil Gabriel Koczkáš na 8. mieste zo 42 klasifikovaných závodníkov.

2., Zúčastnili sme sa šampionátu NuerburgRingDrift Cup (3 z 5 pretekov), ktoré boli organizované na svetoznámom okruhu NuerburgRing v Nemecku. Pre náš team skončil  úspešne záverečný The Big Final 2018, ktorý spoluorganizovala CDS. V kategórii PRO, v ktorej súťažilo 34 jazdcov z rôznych krajín, si svoje sily zmerali aj dvaja slováci. Svojim súperom sa pod hlavičkou sp. Transportprojekt predstavili Gabriel Koczkáš a Ľuboš Ďurin.  Víťazný pohár si domov priniesol Gabriel Koczkáš za 3. miesto z preteku NuerburgRing Drift Cup a za 1. miesto zo 6. preteku šampionátu Czech Drift Series. V celkovom rebríčku tohto šampionátu skončil Gabriel Koczkáš na 22. mieste.

3., Organizátori maďarského šampionátu Killincsele Elore zorganizovali 6 pretekov. Zúčastnili sme sa 2.  V celkovom poradí skončil Gabriel Koczkáš na 29. mieste.

Na celkové dosiahnuté výsledky v roku 2018 sme pyšní a tešíme sa na drift sezónu 2019 :-)