5 NuerburgRingDrift Cup 2018

9.10.2018

Svoju lásku k motoršportu získal do vienka, má rád rýchle autá a adrenalín. Slové, ktoré sám vyslovil, ...keby som nedriftoval, asi by som robil všetko preto , aby som driftoval“ ... ho úplne vystihujú. Každý kto pozná Gabriela Koczkáša vie, že rád súťaží a ešte radšej má víťazstvá.

Inak to nebolo ani počas víkendu  (5. - 7. október 2018), kedy sa na nemeckom okruhu Nuerburgring uskutočnil záverečný 5. pretek nemeckého šampionátu NuerburgringDrift Cup a 6. pretek českého šampionátu Czech Drift Series.

V kategórii PRO sa súťaže v driftovaní zúčastnilo 32 jazdcov z rôznych krajín, svoje sily si zmerali aj dvaja slováci ... Gabriel Koczkáš a Ľuboš Ďurin, ktorí sa svojim súperom predstavili pod hlavičkou Transportprojekt.

Gabriel Koczkáš mal počas piatkových tréningov technické problémy s automobilom BMW M3 E46 GTR (motor: 3.2 s turbom, 700 HP/720 Nm, hmotnosť: 1 250 kg) ktoré sa našťastie podarilo odstrániť a v sobotu mohol nastúpiť do kvalifikácií. Úspešne zajazdil svoju druhú z troch jázd a za 89 bodov, ktoré od poroty získal sa kvalifikoval ako tretí z 32 súťažiacich.

Teamový jazdec, Ľuboš Ďurin sa umiestnil na 19-om mieste s počtom bodov 74.

Žiaľ, počasie typické pre nemecký Nuerburg v tomto ročnom období, nedoprialo súťažiacim ukončiť v nedeľu pretek battlami dvojíc. Rebríček porota nakoniec zostavila na základe bodov získaných v sobotňajších kvalifikáciách.

Svoj veľký úspech zožal Gabriel Koczkáš, ktorý si z posledného preteku NuerburgRingDrift Cupu odniesol cenu za 3. miesto a získal pohár za 1. miesto zo 6. preteku Czech Drift Series.